Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Nápověda

Nápověda k práci s bránou PRÁVO

Jak vyhledávat

Váš dotaz napíšete do vyhledávacího pole na úvodní obrazovce brány PRÁVO:

  1. UKAŽ – zaškrtnutím této nabídky prohledáte prostřednictvím vyhledávače UKAŽ centrální katalog UK (fondy knihoven UK), Digitální repozitář UK (vysokoškolské kvalifikační práce), digitální knihovnu (staré tisky) a zahraniční databáze volné i licencované se zaměřením na obor právo. Jejich seznam najdete v samostatné složce s názvem DATABÁZE V UKAŽ.
  2. SOUBORNÝ KATALOG ČR – zaškrtnutím této nabídky prohledáte záznamy více než 500 českých knihoven.

Vyhledávat můžete i E-ČASOPISY a E-KNIHY licencované a volně přístupné (odkazy jsou na úvodní obrazovce brány PRÁVO) a k dispozici jsou i vyhledávače pro oblast JUDIKATURY.

Řadu významných oborových zdrojů nelze prohledávat prostřednictvím vyhledávače UKAŽ a SOUBORNÉHO KATALOGU ČR. Bylo-li vaše vyhledávání neúspěšné, podívejte se do záložky Volné zdroje. Zde jsme připravili odkazy na další české i zahraniční zdroje, které by pro vás mohly být užitečné či zajímavé. 

Důležité informace

Chcete-li ve vyhledávači UKAŽ pracovat s plnými texty, musíte se PŘIHLÁSIT - žlutý pruh v horní části obrazovky.

SOUBORNÝ KATALOG ČR pracuje se systémem Aleph a obsahuje více než 6,7 mil. záznamů českých a zahraničních knih, časopisů atd. U každého vyhledaného záznamu najdete seznam knihoven, které mají daný dokument ve svém fondu. Více o Souborném katalogu ČR najdete na samostatném webu.

Více o bráně PRÁVO najdete na webu Knihovny PF UK

Akce dokumentů